خونین ترین مبارزه MMA تاریخ (10 مسابقه برتر)

تماشاگران و بینندگان در سرتاسر دنیا،‌ طرفدار سبک اکشن و خشونت زیاد در مسابقات هستند. این سبک اگر با جاری شدن خون در طی مبارزه نیز همراه باشد، ترکیب ایده‌آلی خواهد بود. در تاریخ مسابقات MMA، مسابقات جذاب و هیجان‌انگیزی وجود داشت که هیچ وقت از یادها پاک نمی‌شود. مسابقاتی که از آن‌ها به خونین ترین مبارزه MMA یاد می‌شود.

در مسابقه MMA، برخورد آرنج، پیشانی و مشت‌های مرگبار به سر و صورت حریفان، امری طبیعی است. اتفاقاتی که منجبر به مصدومیت‌های زیاد، خونریزی‌های شدید و گاهی نیز انتقال فرد مصدوم به بیمارستان می‌شود. اگرچه این مبارزات بسیار وحشتناک است و دیدن آن برای تمامی رده‌های سنی مجاز نیست، اما طرفداران زیادی دارد و مردم به دنبال این سبک از مسابقات هستند.

خونین ترین مبارزه MMA - بررسی

در تاریخ این رشته ورزشی، مسابقاتی سخت و نفس‌گیری رخ داده که در خاطره‌ها ماندگار شده است. اگر از طرفداران MMA باشید یا علاقه‌ای به این رشته نداشته باشید، قطعا آشنایی با خونین ترین مبارزه MMA تاریخ، شما را شگفت‌زده خواهد کرد. با ما همراه باشید تا 10 مسابقه برتر تاریخ که به خونین ترین مبارزه MMA شهرت دارد را معرفی کنیم.

10. مارک هانت در مقابل آنتونیو “بیگ فوت” سیلوا

بدون شک مبارزه هیجان‌انگیزتر از مبارزه بین مارک هانت و آنتونیو سیلوا ندیده‌اید. این مبارزه در UFC 193 بین دو غول سنگین وزن این رشته برگزار شد که طی آن دو ورزشکار به مدت 25 دقیقه، همدیگر را مورد حمله و ضربات مرگبار مشت و لگد قرار دادند. آنتونیو سیلوا یو‌اف‌سی‌ کار سخت‌کوشی بود و انتظار از او این بود که به راحتی مارک هانت را شکست دهد. اما در مسابقه اتفاقات دیگری افتاد.

هرچه به پایان رقابت نزدیک‌تر می‌شدیم، شدت‌خونریزی بین دو مبارز بیشتر می‌شد. به‌طوری که هیچکس دیگری دوست نداشت که به جای یکی از آن نفر در رینگ بازی قرار داشت. با وجود اینکه هر دو رزمنده خونریزی زیادی داشتند، کادر پزشکی دستور به ادامه مبارزه را دادند. مبارزه بین مارک هانت و آنتونیو سیلوا به عنوان یکی از خونین ترین مبارزه MMA شناخته می‌شود.

خونین ترین مبارزه MMA - ده

9. روری مک دونالد در مقابل رابی لاولر

اتفاقی که در آن شب در وگاس رخ داد همیشه به عنوان یکی از خونین ‌ترین مبارزه MMA در تمام دوران و احتمالاً سرگرم ‌کننده‌ترین مبارزه در یادها خواهد ماند. دلیل این حرف آن است که مبارزه UFC 189 بین رودی مک دونالد در مقابل رابی لاولر، نامزد دریافت جایزه بهترین مبارزه سال در سال 2015 شده بود.

رابی لاولر یک ورزشکار کهنه‌کار و باتجربه که مبارزات و قهرمانی‌های زیادی را در کارنامه دارد، شناخته می‌شد. با این حال رودی مک دونالد، پدیده کانادایی عملکردی ارزشمند و بی‌نظیر در آن مسابقه از خود به نمایش گذاشت. با این حال پس از گذشت سال‌ها از آن مسابقه، همچنان این سوال مطرح می‌شود که چه چیزی باعث شد مک دونالد، مبارزه با رابی لاولر را قبول کند. با این حال مبارزه بین این دو ورزشکار به‌گونه‌ای پیش رفت که تبدیل به یکی از خونین ترین مبارزه MMA تاریخ شد. مبارزه‌ای که طرفداران ثانیه به ثانیه آن را دوست دارند.

خونین ترین مبارزه MMA - نه

8. جرمی استفنز در برابر استوان پایان

برای توصیف این مبارزه، برمی‌گردیم به جمله معروف جو روگان، مفسر UFC که در طول تفسیر زنده آن بازی گفت:” این مبارزه‌ای نیست که بخواهید به خانواده یا فرزندان خود نشان دهید و با آن‌ها به تفسیر اتفاقات رخ داده در آن بپردازید. بهتر است این مبارزه را در خلوت خود و یا با دوستان علاقه‌مند خود به MMA تماشا کنید. ”

جرمی استفنز یک مبارز قدرتمند و وحشی بود که تقریبا از هر موقعیتی می‌توانست حریف را ناک اوت کند. در UFC 160 او با یک حریف تازه‌کار به نام استوان پایان آشنا شد. از همان ابتدای مبارزه، استفنز با استفاده از آرنج‌های قدرتمند خود، بریدگی‌های زیادی روی صورت و بدن استوان پایان ایجاد کرد.

با این حال اتفاقات بد در راه بود. استفنز با بهره‌گیری از مهارت و تکنیک‌های خود شروع به حمله و وارد کردن ضربات مرگبار به حریف کرد. اما استوان پایان تازه‌کار نیز حملات برق‌آسایی روی استفنز داشت. در پایان دو مبارز خود را غرق در خون می‌دیدند. به گفته پزشکان، این دو مبارز بیش از دو لیتر خون خود را پس از اتمام مسابقه از دست دادند. همین مسئله باعث شد این مبارزه تبدیل به یکی از خونین ترین مبارزه MMA شود.

خونین ترین مبارزه MMA - هشت

7. جی هیرون در مقابل جاناتان گولت

مبارزه بین دو استعداد آینده یعنی جی هیرون در مقابل جاناتان گولت، شاید خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ نمایش باشد. هیرون در ابتدای مسابقه با بهره‌گیری از تکنینک‌های کشتی که به خاطر داشت، نمایش تماشاگر پسندی را به نمایش گذاشت. به طوری که زانو گولت تا مرز شکستگی نیز پیش رفت. با این حال بریدگی و خون‌ریزی‌هایی از ناحیه سر و صورت برای گولت به یادگار گذاشت.

در این مبارزه یک طرفه، هیرون همانند یک مبارز قدرتمند و باتجربه، ضربات سهمگینی به جاناتان گولت وارد می‌کرد و مثل فواره از او خون می‌آمد. این اتفاق تا جایی ادامه یافت که سرتاسر زمین مبارزه، غرق در خون شد. به‌گونه‌ای که بسیاری از افراد تصور می‌کردند داور دستور پایان بازی را اعلام کند. اما این اتفاق نیفتاد تا جایی که در یک دقیقه پایانی بازی، زانوی راست جاناتان گولت دچار شکستگی شد. در این لحظه بود که داور متقاعد شد تا مبارزه را به اتمام برساند.

خونین ترین مبارزه MMA - هفت

6. بی جی پن در مقابل جو استیونسون

از زمان برگزاری تا به امروز، مبارزه بین بی جی پن در مقابل جو استیونسون به عنوان یکی از خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ شناخته می‌شود. بی جی پن پس از برتری در چند مبارزه، به عنوان یکی از بهترین استعدادهای این رشته ورزشی شناخته شد. همچنین مبارزه او با جو استیونسون در UFC 80 یکی از بهترین عملکردهای اوست. جایی که از همان ابتدا، بی جی پن تسلط بالای بر مبارزه داشت.

درحالی که کمتر از یک دقیقه به پایان راند باقی‌ مانده بود، جو استیونسون با وارد کردن ضربه‌ی آرنج، باعث شد خون زیادی از بی جی پن به بیرون ریخته شود. اتفاقی که برخلاف جریان مبارزه رخ داده بود. پس از این اتفاق بود که پن، جریان بازی را به سمت خود تغییر داد و با حملات مرگبار خود، استونسون را نقش بر زمین کرد. نمادین‌ترین لحظه بازی زمانی بود که پن گردن جو را فشار می‌داد. درحالی‌که خون زیادی از سر و صورت جو می‌ریخت.

خونین ترین مبارزه MMA - شش

5. استفان استرووه در مقابل دنیس استونیچ

استفان استرووه یکی از قد بلندترین مبارزان تاریخ UFC شناخته می‌شد. او در تمام دوران فعالیت ورزشی که داشت، از قد بلند خود به عنوان یک مزیت بزرگ یاد می‌کرد و در بسیاری از مبارزات نیز توانست با همین قد بلند، پیروز میدان شود. با این حال مبارزه UFC 99 بین او و دنیس استونیچ یکی از کشنده‌ترین مسابقات معرفی شده است.

دنیس استونیچ روش خاصی را برای مبارزه انتخاب کرده بود و توانست استفان استرووه را در بخش زیادی از تایم مبارزه کنترل کند. در دقایق پایانی راند، استونیچ ک مشت چکشی سخت و سنگین را روی جمجمه طاس استرووه وارد کرد. ضربه وارد شده طوری بود که اگر زمان مسابقه یاری می‌کرد، استفان استرووه ناک اوت می‌شد.

با ریختن خون از سر استرووه، ورق کاملا برگشت. آسمان خراش دنیای UFC توانست موقعیت را برعکس کند و با حملات پی در پی انتقام آن ضربه مهلک دنیس استونیچ را بگیرد. یکی از جالب‌ترین و ماندگارترین لحظات بازی، زمانی است که استرووه در حال خفگی دنیس استونیچ است و خون زیادی نیز از جمجمه‌اش به بیرون می‌ریزد. این نبرد در لیست خونین ترین مبارزه MMA قرار دارد.

خونین ترین مبارزه MMA - پنج

4. جیم میلر در مقابل جو لاوزون

میلر و لاوزون مسلماً سرسخت‌ترین مبارزانی هستند که طرفداران UFC تاکنون دیده‌اند. لاوزون دارای 15 جایزه و قهرمانی‌های مختلف در دنیای MMA است. اتفاقی که می‌توانست باعث هیجان‌انگیز شدن مبارزه او در مقابل جیم میلر شود. در UFC 155، هواداران به سرعت به خواسته‌هایشان رسیدند. چراکه هردو مبارز گارد دفاعی خود را باز کرده و شروع به حملات سهمگین و ضربات مرگبار به یکدیگر کردند. اتفاقی که باعث شد در مدت زمانی کوتاه، میدان نبرد غرق در خون شود.

در راند اول، میلر با اصابت یک ضربه قدرتمند زانو و آرنج به پهلو و صورت لاووزن، باعث ایجاد بریدگی و خون‌ریزی شدیدی در او شد. صحنه‌ای که بعدها دیدن آن برای بیماران قلبی و کودکان ممنوع اعلام شد. پس از این اتفاق لاوزون مجبور بود مابقی راند را با چشمان، دهان و بینی خون آلود پشت سر بگذارد.

پزشک مسابقه چراغ سبز را به لاوزون برای ادامه مبارزه نشان داد. پس از آن لاوزون دو ضربه قدرتمند را به صورت میلر وارد کرد. به‌گونه‌ای که بریدگی و خون‌ریزی شدیدی در زیر چشم او ایجاد شد. پس از این اتفاق مبارزه تبدیل به حمام خون شد. این مبارزه به یادماندنی با تیزهوشی میلر و برتری او به پایان رسید. پس از گذشت سال‌ها از این نبرد، همچنان به عنوان یکی از خونین ترین مبارزه MMA شناخته می‌شود.

خونین ترین مبارزه MMA - چهار

3. کاین ولاسکوز در مقابل آنتونیو سیلوا

پس از اینکه والاسکز کمربند سنگین وزن خود را در مبارزه با جونیور دوس سانتوس از دست داد، به شدت به مبارزه ای نیاز داشت که بتواند هم کمربند و هم اعتبار خود را بازگرداند. اما اولین مبارزه او پس از آن شکست مربوط به UFC 160 و در برابر آنتونیو سیلوا برزیلی بود. مبارزه‌ای که بعدها به عنوان یکی از یک طرفه‌ترین رقابت‌های تاریخ ثبت شد.

همانطورکه انتظار می‌رفت کاین ولاسکوز مبارزه را بهتر و با قدرت بیشتری نسبت به آنتونیو سیلوا شروع کرد. ولاسکوز با زدن ضربات سهمگین و قدرتمند، صورت سیلوا را در ابتدای کار غرق در خون کرد. خون‌ریزی و بریدگی‌هایی در صورت آنتونیو سیلوا اتفاق افتاد و ولاسکوز، نواحی که مورد جراحت قرار گرفته بود را مورد حمله مجدد و ضربات سهمگین قرار داد. پس از آن زمین مبارزه تبدیل به یکی از خونین ترین رینگ‌ها شد. پس از آن بود که داور پایان بازی را اعلام کرد.

خونین ترین مبارزه MMA - سه

2. رناتو سوبرال در مقابل دیوید هیث

مبارزه بین سوبرال و هیث مطمئناً یکی از خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ است. در زمان وزن‌کشی و آماده‌سازی، اختلافات و دعواهای زیادی بین دو مبارز رخ داد. این موضوع نشان‌دهنده آن بود که رقابت جذاب و آتشینی در پیش خواهیم داشت.

سوبرال پس از اصابت چند ضربه بر روی سر هیث، یک بریدگی جدی ایجاد کرد. همانطور که خون در حال ریختن بود، او دوباره همان نقطه را هدف قرار داد. یعنی دیدنش دردناک بود! ضربات سوبرال به قدری قوی و برنده بود که انگار یک چاقو در دست داشت. دیوید هیث در برابر ضربات مرگبار رناتو سوبرال حرفی برای گفتن نداشت. او غرق در خون شده بود و امیدی به بازگشت به این مبارزه در او دیده نمی‌شد. با این حال در لحظات انتهایی مبارزه، رناتو سوبرال به دلیل اجرای حرکت سابمیشن پس از توقف بازی توسط داور،‌ برای همیشه از مسابقات محروم شد.

خونین ترین مبارزه MMA - دو

1. ادوین دی ویز در مقابل گیدئون ری

به جرئت می‌توان گفت که خونین ترین مبارزه MMA، نبرد بین ادوین دی ویز در مقابل گیدئون ری در فصل چهارم TUF بود. این مسابقه تبدیل به حمام خونی شده بود که تا سال‌ها به عنوان جذاب‌ترین نبرد از آن یاد می‌شد.

در ابتدای مبارزه همه‌چی آرام و امن به نظر می‌رسید. با این حال مبارزه به همین صورت ادامه پیدا نکرد. ادوین دی ویز با استفاده از ضربات آرنج که شگردش نیز بود، جراحت‌هایی عمیق روی صورت گیدئون ری ایجاد کرد. بریدگی روی پیشانی ری رخ داد به قدری بود که باعث شد خون زیادی از او برود.

پس از دو راند مبارزه و رد و بدل شدن ضربات اساسی و سهمگین، داوران نتیجه تساوی را اعلام کردند. این بدان معنا بود که دو مبارز باید در راندهای اضافی مشغول به مبارزه شوند. این‌بار نوبت به گیدئون ری بود که مشت‌های آهنین خود را به صورت دی ویز وارد کند و باعث خون‌ریزی او شود.

اما دی ویز نیز بیکار نبود. او مجددا همان ناحیه‌ای را که گیدئون ری دچار جراحت شده بود را هدف قرار داد و خون‌ریزی او را تشدید کرد. جالب‌ترین لحظه این مبارزه جایی بود که گیدئون ری با یک دست جلوی پاشیدن خون را می‌گرفت و با دست دیگر در حال مبارزه بود. این صحنه برای همیشه در تاریخ این مسابقات ماندگار خواهد شد.

خونین ترین مبارزه MMA - یک

جمع بندی

در این مقاله به بررسی خونین ترین مبارزه MMA در تاریخ برگزاری این مسابقات پرداختیم. نبردهایی که هرگز از ذهن‌ها پاک نخواهد شد و تماشاگران لذت کافی را از یک مبارزه تماشایی بردند. این 10 مسابقه به عنوان برترین یا به عبارتی Top 10 مسابقات شناخته می‌شود. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع: medium

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.