فواید دویدن و تاثیر آن بر سلامت روان

آیا دویدن می توانید باعث بهبود سلامت روان شود؟

دویدن یکی از سالم‌ترین فعالیت‌های ورزشی است که می‌تواند تاثیرات زیادی بر سلامت افراد داشته باشد. پزشکان و متخصصان زیادی، افراد را تشویق به دویدن روزانه می‌کنند. ورزشکاران حرفه نیز از فواید دویدن مطلع‌اند و بخشی از زمان خود را صرف دویدن می‌کنند. با وجود تمامی توصیه‌های پزشکان و متخصصان، فواید دویدن چیست؟ آیا دویدن بر سلامت روان تاثیر دارد؟

دویدن تاثیرات بسیاری بر سلامت قلب، عروق و سایر اندام‌های بدن دارد. جدای از آن، تاثیر بر سلامت روان نیز یکی از مهمترین فواید دویدن است. طبق تحقیقات مشخص شده، دویدن به بهود خلق و خو و کاهش استرس کمک می‌کند.

از فواید دویدن، آهسته دویدن و یا حتی پیاده‌روی تند، می‌توان به افزایش جریان خون در مغز اشاره کرد. همچنین این موضوع باعث آزاد شدن ترکیباتی در بدن می‌شود که نتیجه آن بهبود خلق و خوی افراد می‌شود. در ادامه قصد داریم در مورد رابطه بین دویدن و سلامت روان، فواید کوتاه مدت و بلند مدتی که با دویدن منظم به همراه دارد، بپردازیم. با ما همراه باشید.

فواید دویدن - تاثیرات

دویدن باعث بهبود خلق و خو می شود

همانطور که گفتیم از مهمترین فواید دویدن، بهبود خلق و خو است. دویدن تند یا حتی آهسته دویدن علاوه بر تسکین استرس روزانه، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر نگرش شما داشته باشد. معمولا افراد در حین دویدن به حس خوبی دچار می‌شوند که می‌تواند به بهود سلامت روانی کمک زیادی کند. نتیجه‌ی آن احساس رضایت افراد را در پی دارد.

فواید کوتاه مدت دویدن برای خلق و خوی

یکی از فواید دویدن برای دوندگان این است که احساسی به آن‌ها دست می‌دهد باعث بروز افکار و احساسات خوب در آن‌ها شده که می‌تواند خلق و خوی آن‌ها را بالا ببرد و باعث کاهش استرس شود. علاوه بر این شواهد و نتایج قابل توجهی از بررسی‌ها و آزمایشات وجود دارد که نشان می دهد دویدن می تواند در کوتاه مدت فواید مثبتی برای سلامت روان داشته باشد.

در سال 2020 موسسه پس از بررسی و تجزیه و تحلیل روی 150 دونده، مشخص شد که دویدن باعث بهبود خلق و خوی افراد شده و رفتار آن‌ها نسبت به افرادی که به دویدن علاقه‌ای نداشتن، متفاوت بود. محققان بر این باور بودند که به دلیل ترشح اندروفین، احساسات مثبتی حین دویدن به افراد دست می‌دهد. اما مشخص شد که اندروفین از خون به مغر انتقال پیدا نمی‌کند. بلکه پس در ماهیچه‌ها جریان پیدا کرده و از احساس درد در بدن جلوگیری می‌کند.

فواید دویدن - تاثیر بر خلق و خوی

تحقیقات کنونی نشان می‌دهد که مواد بیوشیمیایی به نام اندوکانابینوئیدها باعث ایجاد احساس سرخوشی می‌شوند که معمولاً با دونده‌ها همراه است. اندوکانابینوئیدها موادی شبیه شاهدانه هستند که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شوند.

فواید بلند مدت دویدن برای خلق و خوی

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد انجام ورزش‌هایی مانند دویدن ممکن است به کاهش علائم اختلالات خلقی و اضطراب کمک کند. در سال 2020 مشخص شد که دویدن منظم تا 20 هفته، با بهود طیف وسیعی از پیامد‌های سلامت روان مرتبط است. به همین دلیل دوندگان اغلب سطوح پایین‌تری از افسردگی و اضطراب و رفاه روانی بیشتری را نسبت به افراد غیر دونده تجربه می کردند.

همچنین یک بررسی در سال 2016 انجام گرفت که طی آن مشخص شد دوندگان از سطوح بالاتر آمادگی قبلی و تنفسی برخوردارند. در نتیجه احتمال افسردگی افراد دونده کمتر است. با این حال ورزش کردن (هر ورزشی) باعث بهبود خلق و خوی ورزشکاران شده و احساس بی‌قراری کمتری را تجربه می‌کنند.

با تمام این توضیحات و فواید دویدن که مورد بررسی قرار گرفت، لازم است بدانید که دویدن یا آهسته دویدن جایگزینی برای تشخیص و درمان قطعی سلامت روان نیست. بلکه باعث بهبود عملکرد آن می‌شود. از آنجایی که افسردگی با انرژی کم و از دست دادن علاقه به فعالیت‌هایی که قبلاً از آنها لذت می‌بردند مشخص می‌شود، افرادی که علائم افسردگی دارند ممکن است برای دویدن انگیزه کافی را نداشته باشند.

فواید دویدن - کاهش استرس

دویدن استرس را از بین می برد

کاهش استرس یکی دیگر از فواید دویدن است. آهسته دویدن ممکن است به شما در رهایی از مشکلات کمک کند، استرس کوتاه مدت را کاهش دهد، اما فواید طولانی‌تری نیز دارد. طبق مطالعات و بررسی‌هایی که در سال 2020 صورت گرفت، مشخص شد که دوندگان استرس کمتری دارند و از سلامت روانی بیشتری برخوردار هستند. این مسئله می تواند توانایی شما را در مقابله با چالش هایی که زندگی به شما وارد می‌شود را بیشتر کند.

افرادی که روزانه مسافت مشخصی را می‌دوند، حس عاطفی بهتر، رهایی از تنش، افسردگی، پرخاشگری، خشم و اظطراب کمتری را تجربه می‌کنند و این کار یعنی دویدن باعث افزایش اعتماد به نفس، بهبود خلق و خو و شادی می‌شود. با این حال، توجه به این نکته مهم است که همه افراد اثرات قابل توجهی را دریافت نمی کنند. این موضوع بستگی به ژنتیک، میزان دوندگی و استمرار آن خواهد داشت.

دویدن سلامت مغز را تقویت می کند

دویدن می تواند به اندازه بسیار زیادی به تمرین ذهن کمک کند. همانطور که می‌دوید، یاد می‌گیرید که چگونه تمرکز کنید و عزم خود را برای غلبه بر موانع و خستگی تقویت کنید. دیدگاه جدیدی نسبت به مشکلات بزرگ و کوچک به دست می‌آورید و ظرفیت خود را برای تحمل و غلبه بر آن‌ها افزایش می‌دهید. دویدن استقامت بدن شما را افزایش می‌دهد که این مسئله باعث می‌شود مسافت بیشتری را بدوید. همچنین از دیگر فواید دویدن این است که در سایر زمینه‌های زندگی قدرت کافی را بدست خواهید آورد.

حافظه

دویدن ممکن است منجر به تغییراتی در داخل مغز شود. محققان برای اثبات این موضوع، مغز دوندگانی که مسافت‌های طولانی را می‌دویدند را اسکن کردند. آنها دریافتند که دوندگان ارتباط بیشتری بین شبکه فرونتال-پاریتال و سایر نواحی مغز که با خودکنترلی و حافظه کاری مرتبط هستند نسبت به افراد غیر دونده داشتند. محققان معتقدند که حافظه به دلیل افزایش ظرفیت هوازی و نیازهای شناختی دویدن بهبود می یابد.

فواید دویدن - بهبود حافظه

رشد سلولی

فعالیت‌های بدنی مانند دویدن یا پیاده‌روی سریع ممکن است رشد سلولی در مغز را تقویت کند که به جلوگیری از زوال مغز کمک می‌کند. ورزش یکی از عوامل کلیدی مرتبط با رشد نورون های جدید در مغز است، فرآیندی که به عنوان نوروژنز شناخته می شود.

انعطاف پذیری ذهنی

شواهد همچنین نشان می دهد که دویدن ممکن است یک مزیت منحصر به فرد دیگر برای مغز داشته باشد. در مطالعه‌ای، شرکت‌کنندگانی را که در تمرینات دویدن تناوبی شرکت می‌کردند با افرادی که سبک زندگی معمولی داشتند، مقایسه کردند، نتیجه بر آن شد که دوندگان بیشترین افزایش را در انعطاف‌پذیری ذهنی نشان دادند. دویدن اساساً توانایی شما را برای تغییر سریع و کارآمد بین وظایف ذهنی بهبود می‌بخشد.

انعطاف‌پذیری بیشتر از نظر ذهنی به این معنی است که وقتی با مشکلاتی مواجه می‌شوید، می‌توانید به سرعت شرایط خود را عوض کنید، خود را با تغییرات تطبیق دهید و یک برنامه اقدام جدید ارائه دهید.

فواید دویدن - انعطاف ذهنی

دویدن باعث ایجاد عزت نفس می شود

دویدن مانند ورزش های انفرادی دیگر، اعتماد به نفس ایجاد می کند. دوندگان با هر ضربه پا قوی‌تر و مطمئن‌تر شده و ازت نفس بیشتری پیدا می‌کنند. دویدن به شما امکان می دهد که از تپه‌ها و مسیرهای سخت بالا بروید و موانع را پاک کنید. این احساس قدرت و آزادی با دانستن اینکه پاها و بدن شما قوی و توانا هستند به وجود می آید.

محققان دریافته‌اند که فعالیت‌های بدنی مانند دویدن به طور مستقیم با اعتماد به نفس بهتر مرتبط است. ورزش منظم می تواند منجر به بهبود ادراک از تناسب اندام شود که با عزت نفس مرتبط می‌باشد. در سال 2020 برخی از مطالعات ارتباط مثبتی با هویت و خودکارآمدی بالاتر و سطوح پایین‌تر افسردگی را هنگام دویدن نشان می‌داد. علاوه بر این، مطالعاتی تمرینات ماراتن را بررسی کردند که طی آن رابطه مثبتی با عزت نفس و مقابله با فشارهای روانی را نشان دادند.

دویدن باعث افزایش خواب می شود

دویدن همچنین می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد که به نوبه خود فوایدی برای سلامت روان دارد. کمبود خواب می تواند منجر به شروع استرس، اضطراب و افسردگی شود، در حالی که برخی از شرایط سلامت روان مانند اختلال دوقطبی نیز می تواند مشکلات خواب را تشدید کند.

علاوه بر این، مطالعه‌ای در سال 2012 روی 50 نوجوان انجام شد که نشان داد افرادی که صبح‌ها 30 دقیقه می‌دویدند در مقایسه با گروهی که نمی‌دویدند، بهتر می‌خوابیدند و پس از سه هفته بهبودی در خلق و خوی خود مشاهده می‌کردند. محققان به این نتیجه رسیدند که فعالیت بدنی منظم برای ارتقای کیفیت خواب و بهبود رفاه باید انجام شود.

فواید دویدن - افزایش خواب

جمع بندی

دویدن مطمئنا برای بدن مفید است، اما شواهد تحقیقاتی نشان می دهد که فواید مهم بسیاری برای ذهن نیز دارد. چه یک دونده عادی باشید یا یک دونده اختصاصی ماراتن باشید، روال دویدن منظم شما می تواند تعدادی اثرات مثبت بر سلامت روان شما داشته باشد. برای سلامتی خود بهتر است روزانه مسافتی را بدوید و با فواید دویدن نیز آشنا باشید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

برای سوزاندن کالری هر ماده غذایی چه‌قدر لازم است بدویم؟

این مطلب از وبسایت verywellfit گرفته شده است. در ادامه با لیست محصولات همراه ما باشید.

کفش مخصوص دویدن مردانه آدیداس مدل F36200
کفش مخصوص دویدن مردانه آدیداس مدل F36200
 • کفی: قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: پد محافظت از پا ، مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده ، انعطاف پذیر
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن زنانه آلشپرت مدل WUH683-001
کفش مخصوص دویدن زنانه آلشپرت مدل WUH683-001
 • جنس زیره: اتیلن وینیل استات (EVA)
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: کاهش فشارهای وارده
 • ویژگی‌های زیره: کاهش فشار وارده
 • کشور مبدا برند: آلمان
 • کشور تولید کننده: ایران
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن زنانه 361 درجه مدل 2-681632241
کفش مخصوص دویدن زنانه 361 درجه مدل 2-681632241
 • جنس زیره: ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU) ، لاستیک ، مواد مصنوعی
 • کفی: قابلیت ارتجاعی ، بالشتک هوا ، قابلیت گردش هوا ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده ، انعطاف پذیر
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، دارای بالشتک هوا ، قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • مورد استفاده: اسپرت ، روزمره
 • کشور تولید کننده: چین
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه تن زیب مدل TRM9601
کفش مخصوص دویدن مردانه تن زیب مدل TRM9601
 • کفی: قابلیت ارتجاعی ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت ارتجاعی ، کاهش فشار وارده
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده
 • کشور تولید کننده: ایران
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن دخترانه مدل JN914W
کفش مخصوص دویدن دخترانه مدل JN914W
 • ویژگی‌های زیره: قابلیت ارتجاعی ، مقاوم در برابر سایش ، آج دار ، انعطاف پذیر
 • نحوه بسته شدن کفش: چسبی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: قابلیت گردش هوا ، مقاوم در برابر سایش
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن زنانه 361 درجه مدل 682112210F
کفش مخصوص دویدن زنانه 361 درجه مدل 682112210F
 • جنس زیره: فوم فشرده ، ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU)
 • کفی: بالشتک هوا ، قابلیت گردش هوا ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده ، انعطاف پذیر
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، دارای بالشتک هوا ، قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • مورد استفاده: اسپرت ، روزمره
 • کشور تولید کننده: چین
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص پیاده روی پسرانه پاما مدل MDN کد G1339
کفش مخصوص پیاده روی پسرانه پاما مدل MDN کد G1339
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی ، چسبی
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: انعطاف پذیر
 • کشور تولید کننده: ایران
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن زنانه ریباک مدل FV1622
کفش مخصوص دویدن زنانه ریباک مدل FV1622
 • جنس زیره: اتیلن وینیل استات (EVA)
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: قابلیت گردش هوا ، پد محافظت از پا ، کاهش فشارهای وارده
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل 9265-4
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل 9265-4
 • جنس زیره: اتیلن وینیل استات (EVA)
 • کفی: قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، قابلیت ارتجاعی ، کاهش فشار وارده
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص پیاده روی زنانه ویوا کد D3617
کفش مخصوص پیاده روی زنانه ویوا کد D3617
 • جنس زیره: ترموپلاستیک
 • کفی: قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: چسبی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: کاهش فشارهای وارده
 • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص پیاده روی مردانه ويوا کد 134
کفش مخصوص پیاده روی مردانه ويوا کد 134
 • کفی: قابلیت گردش هوا ، قابلیت ارتجاعی ، طبی
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: قابلیت گردش هوا ، قابلیت ارتجاعی ، کاهش فشار وارده
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل اسکای کد 4105
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل اسکای کد 4105
 • کفی: قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی ، یکسره
 • ویژگی‌های زیره: قابلیت ارتجاعی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: قابلیت گردش هوا
 • کشور تولید کننده: ایران
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص پیاده روی زنانه ویوا کد B3617
کفش مخصوص پیاده روی زنانه ویوا کد B3617
 • جنس زیره: ترموپلاستیک
 • کفی: قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: چسبی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های زیره: کاهش فشار وارده
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن زنانه سعیدی مدل sa065
کفش مخصوص دویدن زنانه سعیدی مدل sa065
 • جنس زیره: پلی اورتان
 • کفی: طبی ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: کاهش فشارهای وارده
 • ویژگی‌های زیره: قابلیت ارتجاعی
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل N-Z2 کد 3-7302
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل N-Z2 کد 3-7302
 • جنس زیره: پلی اورتان
 • کفی: ساده ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، قابلیت ارتجاعی ، مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن زنانه 361 درجه مدل 682036796
کفش مخصوص دویدن زنانه 361 درجه مدل 682036796
 • جنس زیره: ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU)
 • کفی: قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده ، انعطاف پذیر
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، دارای بالشتک هوا ، قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • مورد استفاده: اسپرت ، روزمره
 • کشور مبدا برند: چین
 • کشور تولید کننده: چین
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه 361 درجه مدل 672136772
کفش مخصوص دویدن مردانه 361 درجه مدل 672136772
 • جنس زیره: ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU) ، ترموپلاستیک
 • کفی: قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده ، انعطاف پذیر
 • کشور تولید کننده: چین
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص پیاده روی پسرانه پاما مدل Sacomi-129 کد G1452
کفش مخصوص پیاده روی پسرانه پاما مدل Sacomi-129 کد G1452
 • جنس زیره: نیولایت
 • نحوه بسته شدن کفش: چسبی
 • ویژگی‌های زیره: انعطاف پذیر ، قابلیت ارتجاعی ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: قابلیت گردش هوا ، انعطاف پذیر
 • کشور تولید کننده: ایران
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل adsr.a.m.aSf
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل adsr.a.m.aSf
 • جنس زیره: ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU)
 • کفی: قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: قابلیت ارتجاعی ، کاهش فشار وارده
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل arshi-ad
کفش مخصوص دویدن مردانه مدل arshi-ad
 • کفی: قابلیت ارتجاعی
 • نحوه بسته شدن کفش: کشی
 • ویژگی‌های زیره: قابلیت گردش هوا ، قابلیت ارتجاعی ، کاهش فشار وارده
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: قابلیت گردش هوا
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه 361 درجه کد 671812249
کفش مخصوص دویدن مردانه 361 درجه کد 671812249
 • جنس زیره: مواد مصنوعی
 • کفی: قابلیت گردش هوا ، قابل تعویض
 • نحوه بسته شدن کفش: بندی
 • ویژگی‌های زیره: قابلیت ارتجاعی ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشار وارده ، مقاوم در برابر سایش
 • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده
 • کشور تولید کننده: چین
خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
کفش مخصوص دویدن مردانه شیما مدل آلفا K.SHI.002
کفش مخصوص دویدن مردانه شیما مدل آلفا K.SHI.002
  خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
  کفش مخصوص دویدن مردانه تن زیب مدل TRM9601
  کفش مخصوص دویدن مردانه تن زیب مدل TRM9601
  • کفی: قابلیت ارتجاعی ، قابل تعویض
  • نحوه بسته شدن کفش: بندی
  • ویژگی‌های زیره: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت ارتجاعی ، کاهش فشار وارده
  • ویژگی‌های تخصصی کفش: مقاوم در برابر سایش ، قابلیت گردش هوا ، کاهش فشارهای وارده
  • کشور مبدا برند: ایران
  • کشور تولید کننده: ایران
  خرید از دیجی کالا [ضمانت برگشت ۷ روزه]
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.