لوازم پخت و پز آشپزخانه
آشپزی یکی از مهمترین کارهای هر خانه ای است. این کار اغلب توسط مادران انجام می شود. اگر مادران نیز مسئولیت مراقبت از کودکان را بر عهده بگیرند، آشپزی کار بسیار دشواری خواهد بود. اگر وسایل آشپزی در آشپزخانه موجود باشد، به کوتاه شدن زمان پخت کمک می کند.
با وسایل آشپزی، شوق آشپزی آنقدر زیاد است که اگر ظروف آشپزخانه کامل باشد، لذت آشپزی چندین برابر بیشتر می شود. فرقی نمی کند که در آشپزخانه صنعتی هستید یا آشپزخانه خانگی. در هر صورت شما به وسایل آشپزخانه نیاز دارید. همچنین در سرویس جهیزیه نیز وسایل پخت و پز اهمیت بسیار زیادی دارند. از جمله لوازم مورد استفاده در جهیزیه، انتخاب ظروف آشپزخانه مناسب که برای پخت و پز در نظر گرفته شده است، می‌باشد. با این حال به دلیل تنوع بالای محصولات، گزینه های بسیار متنوعی در اختیار شما قرار گرفته است.
ویژگی بهترین لوازم پخت و پز
یک ظرف پخت و پز مناسب باید به‌گونه‌ای طراحی شود که برای نگهداری انواع مواد غذایی غیر از مواد اسیدی در یخچال قابل استفاده باشد. قابلمه های پیرکس یکی از سالم ترین قابلمه های آشپزی است. البته اگر رنگ نشده باشد.
امروزه ست قابلمه و تابه طرح ها با رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد که هر کدام شایستگی های خاص خود را دارند. تعداد قابلمه هایی که به عنوان جهیزیه درست می کنید بستگی به میزان ساخت و میزان سفر شما دارد. ظروف چدنی فاقد تنوع بوده و گران هستند. همچنین آنها بسیار سنگین هستند. تابه های استیل برای غذاهای آبدار مناسب هستند زیرا حرارت را بلافاصله به غذا منتقل می کنند و باعث سوختگی می شوند. در بین تابه های با روکش نچسب، گرانیتی بادوام ترین و سخت ترین است. همچنین طعم غذا را تغییر نمی دهد. قابلمه های مرجانی بسیار سالم هستند و پخت و پز با آنها سخت است و نیاز به تجربه دارد.
قاشق های چوبی از جمله وسایل مرتبط با آشپزی است که در مدل های مختلف برای استفاده روزمره و حتی باری جهیزیه عروس ساخته می شود. معمولا از قاشق های چوبی یا پلاستیکی برای جلوگیری از افتادن بشکه تفلون استفاده می کنند.
خرید لوازم پخت و پز
استفاده از وسایل آشپزی برای طبخ غذا و تهیه آن بسیار ضروری است. انواع خدمات آشپزی ما را به یاد سهولت لذت بخشیدن به آشپزی می اندازد. با توجه به تنوع زیاد لوازم آشپزخانه موجود در بازار، لازم است اطمینان حاصل شود که محصول خریداری شده از هر نظر مناسب و کاربردی بوده و کیفیت لازم را در ساخت آنها داشته باشد. ظروف پخت و پز معمولا از پلاستیک مقاوم در برابر حرارت، چوب، فولاد، مس، چدن و غیره ساخته می شوند. طراحی و آناتومی این نوع محصولات بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر به درستی طراحی نشود کاربر را با مشکل مواجه می کند.
به عنوان مثال طراحی ارگونومیک برخی از لوازم آشپزخانه باعث می شود افراد در حین کار خسته یا عرق نکنند که در مقایسه با سایر محصولات غیرحرفه ای موجود در بازار یک مزیت محسوب می شود. پس قبل از خرید تمام زوایای یک دستگاه را در نظر بگیرید و خرید را ادامه دهید. برای خرید لوازم پخت و پز باکیفیت بالا و طراحی ارگونومیک می‌توانید مجموعه همه جور را انتخاب کنید. در فروشگاه همه جور، جدیدترین مدل لوازم پخت و پز آشپزخانه با کیفیت بالا و البته قیمت مناسب، برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.

منو اصلی