لوازم خانگی برقی
در بین تمامی لوازم خانگی، خرید لوازم خانگی برقی بسیار حائز اهمیت است و برندهای زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و سالانه تجهیزات زیادی را روانه این بازار مصرف می کنند. با این حال، هنگام خرید لوازم خانگی برقی، مانند هر وسیله دیگری، به شما توصیه می کنیم ارزش خرید را در نظر بگیرید. صرف نظر از قیمت لوازم، در نظر گرفتن موقعیت مکانی و متراژ هنگام خرید لوازم ضروری است. به عنوان مثال، هنگام خرید تلویزیون، اندازه یکی از عواملی است که باید بر اساس منطقه مورد استفاده انتخاب کرد. اگر به این موضوع اهمیت نمی دهید، برای خرید یک تلویزیون بزرگ پول اضافی خرج کرده اید، حتی در هنگام خرید تلویزیون، باید موارد دیگری مانند وضوح، کیفیت تصویر، تعداد پورت های خروجی و ورودی را نیز در نظر بگیرید.
قبل از انتخاب وسیله ای که قصد خرید آن را دارید، به دقت در مورد آن تحقیق کنید. همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم که «بقالی نمی گوید ماستش ترش است» و این در مورد لوازم خانگی برقی هم صدق می کند. گول گفته های فروشندگان را نخورید، شما بهترین راهنمای خرید خود هستید، توصیه می شود مشخصات محصول را به خوبی بررسی کنید. اطلاعات فنی هر مدل را بررسی کنید و آن را با سایر لوازم خانگی برقی مقایسه کنید. شرایط گارانتی محصول و خدمات پس از فروش را به دقت بررسی کنید. در مقایسه با برندهای خارجی، برندهای داخلی خدمات پس از فروش بهتری دارند و قیمت لوازم خانگی ایرانی همانطور که گفتیم کمتر از خارجی است. از جمله این برندها می توان به ظروف خانگی پارس خزر اشاره کرد. لوازم خانگی مولینکس و لوازم خانگی پاناسونیک از جمله برندهایی هستند که سابقه طولانی در بازار مصرف ایران دارند.
خرید لوازم برقی منزل
هنگام خرید جاروبرقی، آبمیوه گیری، ماشین های برقی، مخلوط کن و غیره باید به وسایل برقی آشپزخانه نیز توجه کرد. به عنوان مثال هنگام خرید وسایلی مانند جاروبرقی توجه به خروجی موتور دستگاه بسیار مهم است. در واقع این موضوع مربوط به تعیین قدرت مکش جاروبرقی است. این امر در مورد سایر دستگاه های الکترونیکی نیز صدق می کند. نکته دیگری که هر خریدار در هنگام خرید لوازم خانگی باید بداند این است که داشتن اطلاعات کافی در مورد میزان مصرف برق دستگاه برای تغذیه آن بسیار مهم است. , به برچسب برق روی دستگاه توجه کنید.
همانطور که می دانید لوازم خانگی برقی با برندهای مختلف و کارایی متفاوت در بازار وجود دارد. وسایل برقی در خانه با برق شهری کار می کنند. در داخل این دستگاه ها موتورهای الکتریکی تعبیه شده است که بسته به نوع عملکرد دستگاه می توانند ساده و یا به دستگاه های جانبی متصل شوند. به عنوان مثال، یک موتور به یک شفت متصل می شود و این محور مستقیماً به پروانه فن می رود.
لوازم برقی خانگی دارای اجزای پیچیده ای هستند و در صورتی که یکی از این قطعات به درستی کار نکند می تواند باعث ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه شود. به عنوان مثال، یک مشکل بالقوه در ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی آب دستگاه است. یا هنگام آبگیری، دستگاه می تواند با صدای زیادی کار کند.
بهترین لوازم خانگی برقی
در هر صورت دانستن این نکته ضروری است که در صورت بروز نقص در یک دستگاه الکتریکی، دستگاه باید توسط تکنسین مجرب تعمیر شود. تعمیر مبلمان نیاز به مهارت های فنی دارد. در غیر این صورت تنها نتیجه تعمیر خرابی تجهیزات است. به نظر می رسد مهم ترین وسایل برقی مورد استفاده در آشپزخانه ماشین لباسشویی، ظرفشویی و یخچال باشد. تعمیر هر یک از این دستگاه ها به تخصص خاص خود نیاز دارد و باید توسط متخصص مربوطه انجام شود.
بیشتر خطاهای مربوط به یخچال، مشکلات سیستم خنک کننده محصول است. علت ممکن است خرابی کمپرسور، کمبود گاز در خطوط خنک کننده، عدم تولید یخ، خرابی لاستیک روی در و تولید صدا در هنگام کار یخچال باشد. در برخی موارد ممکن است یخچال کار نکند یا سرمای زیادی تولید کند. در این صورت برای تعمیر یخچال بهتر است ابتدا سیم برق را چک کنید. سپس ترموستات و کمپرسور باید از نظر عملکردی بررسی شوند. در مجموع برای خرید لوازم برقی خانه می‌توانید به فروشگاه همه جور مراجعه کنید.

منو اصلی